Prodlužování řas kapkami


Co je to bimatoprost?

Bimatoprost je látka, která se v očním lékařství po léta používá ke snížení očního tlaku. Prodloužení řas se původně objevilo jako vedlejší (a u žen pacientek velmi vítaný) efekt léčby. Tato metoda pochází z USA a je schválena Federálním úřadem Spojených států pro potraviny a léčiva.

Jaký je účinek kapek?

Oční kapky s bimatoprostem se aplikují 6 až 10 týdnů přímo na řasy očních víček. První změny se většinou dostaví po 3 – 4 týdnech aplikace. Krásné dlouhé řasy vydrží tak dlouho, dokud přirozeně nevypadají a neobnoví se za řasy nové, cca 6 měsíců. Tato obměna řas je naprosto běžná u každého člověka, stejná jako např. u vlasů.

Jak často a jakým způsobem kapky aplikovat?

Kapky je třeba aplikovat jednou za den, obvykle večer po odlíčení, častější aplikace proces prodlužování řas neurychlí. Kápněte kapku shora na vatovou štětičku bez dotyku lahvičky a potřete řasy víček u kořínků. Nácvik aplikace provede v rámci konzultace Váš lékař.

Kde je možné kapky zakoupit?

Kapky nejsou volně prodejné, jsou pouze na recept a předepsat je může jen oční lékař. Pouze on může rozhodnout o vhodnosti používání preparátu. Před začátkem aplikace bimatoprostu tedy musí každý zájemce projít očním vyšetřením, které ukáže, zda-li nejsou kontraindikace proti této léčbě. Mezi stavy, které nedovolují prodlužování řas bimatoprostem, patři např. chronický zánět víček, atopický ekzém, alergie na tento preparát a další.

Důležité informace:

Po 6 měsících od začátku procedury je nutné podstoupit oční vyšetření a v případě zájmu klienta a kladného doporučení lékaře je možné v proceduře pokračovat dlouhodobě. Jedná se oční kapky, které při přímém kontaku oku neublíží. Kontaktu s okem se ale snažte vyvarovat, kapky mohou v některých případech způsobovat lehké zarudnutí spojivek, které však spontánně za 1-2dny odezní.

Prodlužování řas kapkami